Scroll Top

VERİ KURTARMA NEDİR ?

Veri kurtarma; veri depolama ünitesi olan elektronik aygıtlarda yazılımsal yada donanımsal problemden kaynaklı bir durumda erişilemeyen verilerin tekrar kullanılabilir hale getirilme sürecidir. Veri kurtarma süreci fiziksel veri kurtarma ve yazılımsal veri kurtarma olarak iki kısma ayrılır.

Yazılımsal Veri Kurtarma

Veri depolama ünitesi olan elektronik aygıtta bulunan dosyaların silinme, format, şifrelenme, bozulma vb. problemden dolayı çalışamaz hale gelmesi sürecidir.

Fiziksel Veri Kurtarma

Veri depolama ünitesi olan elektronik aygıt fiziksel aksamından kaynaklanan bir problemden dolayı çalışamaz hale gelmesi sürecidir. Bilgisayardan Veri Kurtarma: Bilgisayarlarda meydana gelen fiziksel ve yazılımsal veri kaybı durumunda dosyaların kurtarılma işlemidir. Bilgisayarlarda silinen video, fotoğraf, resim, word, exel, pdf, cdr, psd, veri tabanı dosyaları, Whatapp yazışmaları, Facebook Messenger yazışmaları, Twitter Yazışmaları, Intagram yazışmaları vb. dosyalar kurtarılabilmektedir.

Cep Telefonundan Veri Kurtarma

Cep Telefonlarında meydana gelen fiziksel ve yazılımsal veri kaybı durumunda dosyaların kurtarılma işlemidir. : Cep Telefonlarında silinen video, fotoğraf, resim dosyaları, Whatapp yazışmaları, Facebook Messenger yazışmaları, Twitter Yazışmaları, Intagram yazışmaları vb. dosyalar kurtarılabilmektedir.