Scroll Top

ADLİ BİLİŞİM MALWARE İNCELEME

Teknoloji kullanımı arttıkça siber suçlular teknolojideki güvenlik açıklarından faydalanabilmek için elinden geleni yapmaktadır. Bilgisayar ve cep telefonlarının hack edilmesi veri hırsızlığına ve iş kaybına yol açan bir durumdur.

Zararlı kod analizi, artan zararlı yazılım tehditleri sebebiyle büyük önem kazanmaktadır. Finans ve Kamu kurumlarını hedef alan zararlı yazılımlar gün geçtikçe artmakta ve artık kurumların kendilerine özel çözümler geliştirip hem reaktif hem de proaktif davranmaları gerekmektedir.

Malware Nedir

Kötü amaçlı yazılım veya malware (İngilizce: malicious software), bilgisayar sistemlerine zarar vermek, bilgi çalmak veya kullanıcıları rahatsız etmek gibi çeşitli amaçlarla hazırlanmış yazılımlara genel olarak verilen addır.

Malware Analizi Nedir

Virüs, solucan, truva atı, rootkit veya arka kapı gibi belirli bir kötü amaçlı yazılımların dinamik ve statik olarak incelenerek hangi amaçla yapıldığı, neye hizmet ettiği, hangi platformlarda çalıştığı, işlevselliğini, kaynağını ve potansiyel etkisini anlama süredir.